Základní informace pro členy - sportovní výcvik

Sportovní výcvik je zaměřen na klasickou sportovní kynologii ( pachové práce / poslušnosti / obrany ). Snažíme se připravit psovody a jejich psy na zkoušky dle mezinárodního i národního zkušebního řádu.

 Kontakt:

* hlavní výcvikář: Markéta Bauerová / 737 450 863 /

 Organizace sportovního výcviku 

* výcvik poslušností - v neděli od 10.00 nebo dle domluvy s výcvikářem / v případě potřeby, zejména před zkouškami je možno se domluvit i na jiný den v týdnu /

* nácvik pachových prací - podle domluvy a zájmu, kterýkoliv den v týdnu, případně v neděli před výcvikem poslušností

* obrany - podle časových možností figurantů (figuranta si hradí každý sám 200 Kč / 2 kola )

Všechny aktuální změny týkající se výcviku - informuje výcvikář ve skupině na messengeru - ZKO Klatovy 2.

Důležité informace jsou rovněž rozesílány e-mailem.

 

Důležité informace pro všechny členy:

Psovodi, kteří mají psy bez PP a chtějí skládat zkoušku - je nutné provést přeregistraci psa u ČKS - nutno psa načipovat a zaslat žádost na ČKS

Očkování psů - je nutné, aby každý pes měl platné očkování proti vzteklině, parvoviroze a psince. Zároveň doporučujeme, aby každý pes byl alespoň 2x ročně odčerven /tablety zakoupíte u veterináře/. Pokud fena hárá, není nutné vynechávat trénink, jen prosíme o info výcvikáři.

Pokud pes vykazuje jakékoliv známky nemoci /zvracení, průjem, teplota atd. /, prosíme, na výcvik nechoďte a navštivte veterináře. Stejně tak v případě, že u psa zjistíte parazity.

Zkoušky z výkonu /NZŘ, IPO/ plánujeme vždy na jaro a podzim dle zájmu psovodů.

!!!!Přístup na cvičák bohužel není volný, prostor cvičiště je z bezpečnostních důvodů uzamčen. V minulosti se členům, kteří měli zájem cvičit i mimo výcvikové dny, klíče od cvičiště za drobný poplatek prodávali. Bohužel klíče se nám od mnoha psovodů, kteří již nejsou členy, nevracejí. Zároveň dochází čím dál častěji k tomu, že náš cvičák navštěvují nezvaní hosté, kteří mají k dispozici klíč od vstupních vrátek. Tito lidé bohužel používají plochu našeho cvičáku k venčení a velmi často i ničí náš majetek.

Z tohoto důvodu výbor organizace přistoupil k tomu, že se zakoupí nový zámek a klíče se budou prodávat pouze členům, kteří jsou v organizaci aktivní. O všem bude členská základna informována na členské schůzi.

V souvislosti s tímto, prosíme všechny psovody, kteří navštěvují cvičiště, aby si pročetli řád cvičiště a v souladu s tímto řádem se na cvičišti chovali. Zejména prosíme o dodržování čistoty na cvičišti / odklízení pokladů po svých čtyřnohých kamarádech /

Děkujeme všem za pochopení :-)