Zkoušky jsou za námi !!!!

 

Máme za sebou podzimní zkoušky. 19.října jsme pořádali zkoušky dle národního zkušebního řádu a 1.listopadu pak podle mezinárodního zkuš. řádu.

 

NZŘ

První zkoušky přijel posuzovat pan Beníšek. Na zkoušku nastoupilo 6 psovodů /3x ZZO, 1x ZM, 1xZPS1/.

Bohužel zkoušku úspěšně zakončili jen 2 psovodi : Markéta Celerýnová s Janis /ZZO/ a Markéta Bauerová s Irys /ZPS1/.

Tyto zkoušky nám jasně ukázali, že je třeba ještě hodně popracovat nejen na přípravě pejsků, ale i na přípravě nás samých. Při tréninku vše vypadá jasně, snadně a jednoduše, ale na zkoušce je vše jiné. Najednou na vás působí nervozita, najednou se pejsek chová jinak než v tréninku, najednou nemáme náhubek nebo zapomeneme povel, najednou stojíme na place a máme pocit, že snad neznáme ani vlastní jméno...........ale nevěště hlavu!!!! Každý z nás nějak začínal, každý z nás má za sebou nejeden kynologický neúspěch, ale musíme mít na paměti, že pejsek dělá jen to, co jsme ho naučili či naopak nenaučili. Je třeba se z našich chyb poučit, nevzdávat to a hlavně vše dělat s radostí a láskou ke svým čtyřnohým kamarádům. A věřte tomu, že když to nevzdáte, úspěchy přijdou a vy budete právě na tyto chvíle za pár let s úsměvem vzpomínat smile

 

IPO

Tak tyhle zkoušky dopadli na jedničku....100% úspěšnost a velká gratulace všem!!!!

Na zkoušku nastoupilo 6 psovodů : Magda Blahníková s Enem /BH/, Hanka Kudláčková s Lerrym /BH/, Jirka Freiberk s Harrym /BH/, Zdeňka Kramlová s Vikym /IPO1/, paní Zahutová s Rettem /FPr3/ a Markéta Bauerová s Irys /SPr2/.

Posuzovat přijel pan Petrů až z Českých Budějovic a figuroval Vašek Kuncl.

Všichni psovodi zkouškou prošli bez problémů, někde bylo bodů více, někde méně, ale zkouškový limit splnili všichni a to je podstatné.

 

GRATULUJEME VŠEM A TĚŠÍME SE PŘÍŠTÍ ROK NA JAŘE smile

 

/podrobné výsledky zkoušek s bodovým ohodnocením najdete v sekci výsledky/